Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Brutalny football w Starym Świecie
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: myszopek »

Tabelka chyba jest ok. Natomiast pod nią są byki: w każdym razie w moim meczu z Tobą moje 3 injury są przypisane Twoim orkom 🙂
Awatar użytkownika
Seba_stian
Posty: 557
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:38
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: Malifaux, Legenda 5 Kręgów LCG, Infinity, Blood Bowl
Kontakt:

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: Seba_stian »

A mi zostały zaledwie 3 mecze :( Chlip, chlip a do końca ligi tyle czasu :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: Krystus »

Weekendowe spotkanie Baranów z Bohaterami:

Waaaghzburg Ramz vs Heroes Of Obituary: TD: 1-0, CAS: 5-2

Update stanu drużyny:

Gali, Blitzer, nr 83 awansuje i zdobywa skill Fend
Shax, Black Orc, nr 94 awansuje i zdobywa skil Dodge
Remos, Lineman, nr 53 ginie

Najmuję 3 nowych Linemanów.

Fan Factor zwiększa się o 1

Team Value Drużyny: 1,250,000
Ostatnio zmieniony 15 maja 2017, 11:02 przez Krystus, łącznie zmieniany 2 razy.
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: Marian »

Krystus pisze: 14 maja 2017, 19:14 Weekendowe spotkanie Baranów z Bohaterami:

Waaaghzburg Ramz vs Heroes Of Obituary: TD: 1-0, CAS: 5-2

Update tabelki i stanu mojej drużyny w poniedziałek.
Przetestowaliśmy "nowy" wariat zakończenia meczu. Moi bohaterowie, okazali się mało bohaterscy i uciekli z boiska. 5 był CAS po pierwszej połowie, przegrywaliśmy 0:1, na boisku przewaga liczebna i siłowa zielonych potworów. Szanse na wygraną około 0,003%. Trener zdecydował poddać mecz, gdyż groził to utratą kolejnych zawodników i w konsekwencji brak drużyny na następny mecz.
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: myszopek »

Heroes Of Obituary vs ZDZiT
TD: 1-1
CAS: 1-0


Orkowy liineman z nr 10 dostał w głowę tak mocno, że go znieśli z boiska. Kontuzja okazała się poważna: -1 do AV
Blitzer nr 4 zaliczył TD ale jeszcze nie uciułał na awans
Thrower nr 7 zaliczył udane podanie i został MVP, punktował też we wcześniejszych meczach, w związku z czym awansował. Dostanie skilla. Prawdopodobnie block ale jeszcze nie zdecydowałem.


O przebiegu meczu zadecydował tak na prawdę fakt, że w pewnym momencie HoO kładli się na murawę jak szaleni. 5 zawodników zaliczyło KO i trafiło na ławkę. Nuffle najwyraźniej uznał, że to niegodne Blood Bowla, bo po przerwie Marian nie zdołał ani jednego (!!!), wprowadzić z powrotem na boisko (5 rzutów kością, 5 razy fail).
Strzeliliśmy też kiks trenerski: mieliśmy wątpliwości, czy rzuty na powrót na boisko robi się po TD, czy tylko po wznowieniu gry w drugiej połowie. Ja obstawiałem że po przyłożeniu też ale pewny nie byłem, Marian - że tylko w drugiej połowie ale też pewny nie był. Ostatecznie ustaliliśmy że obowiązuje ten drugi wariant. A po jakimś czasie Marian doczytał, że jednak prawidłowy jest pierwszy. Ale że wcześniej umówiliśmy się, że rzucamy tylko w 2. połowie, to postanowiliśmy tak grać do końca. To sprawiło, że Herosi mecz kończyli dwoma zawodnikami.
Bohaterowie mogą mimo wszystko mówić o sporym szczęściu, bo mimo bęcków w starciu z orkami żaden nie został nawet draśnięty. Co więcej 7 albo 8 chamskich fauli ze strony ZDZiTowców też nie wyrządziło im żadnej krzywdy (dwaj orkowie wylecieli z boiska za nieczyste zagrania). Po leżącym ogrze skakali trzej różni zawodnicy orków i nic, mimo asysty kilku innych zawodników, którzy pomagali klepać ogrowatego.
A wystarczył jeden udany strzał Bohatera (na jednej kości o ile pamiętam) i lineman ZDZiTu trafił na intensywną terapię....
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: Marian »

Mecz z dużą dawką szczęścia, zwłaszcza w drugiej połowie. Choć należy przyznać, że przyłożenie Herosów odbyło się z niemal pełnym składem obu drużyn 8-) , a przyłożenie ZDZITowców gdy mieli dwukrotną przewagę liczebną :lol: . Najważniejsze, że Grupa A goni ilością meczy Grupę B i coraz więcej zasad umiemy.

I jedno zdjęcie: TD przed trenerem przeciwnika :D
Załączniki
TD HoO.jpg
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: myszopek »

Na tym polega orcza taktyka :) Przyłożenie wg moich zawodników jest wtedy, jak komuś porządnie przyłożą...
Marian
Posty: 511
Rejestracja: 22 lut 2016, 21:19
bitewniaki: X-Wing, Bolt Action, Blood Bowl, Warhammer Underworlds: Shadespire, STAR WARS Przeznaczenie

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: Marian »

W słoneczne czwartkowe popołudnie 8-) , w kolejnym meczu Grupy A OLBB zmierzyły się drużyny Valhalla Olsztyn :mrgreen: i Heroes Of Obituary :evil: .
Heroes Of Obituary - Valhalla Olsztyn 2:0; CAS 3:0
Mecz był szybki, ciekawy i emocjonujący do samego końca (drugie przyłożenie wykonane w ostatniej turze :o ).
Prezes; Władca Ogrów; Rebel scum
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: Krystus »

Cóż to był za weekend!
Fani Waaaghzburg Ramz z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Niestety dobra passa niebieskich w końcu się skończyła i nasi orkowie zaliczyli swoją pierwszą ligową przegraną z Equestria Eagles (2:1). Co gorsze, zawodniczki nie tylko zeszły z boiska ze zwycięstwem, ale i o własnych siłach. Obie drużyny nie poniosły żadnych strat.
Następnego dnia Waaaghzburg Ramz spotkali się z Valhalla Olsztyn. Podupadłe morale po ostatniej przegranej nie pomogło orkom, którzy i tym razem ponieśli porażkę i mimo kilku naprawdę pięknych akcji mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Nordsów. Fani przynajmniej mogli podziwiać kilka ładnych "kontuzji"
Ostatni mecz weekendu to starcie z ZDZiT Orksztyn. Emocjonujące spotkanie zakończyło się w końcu remisem 1:1, ale na ławce znalazło się trzech naszych zawodników, a u przeciwników tylko dwóch.

Obecnie wartość drużyny Waaaghzburg Ramz wynosi:

1,420,000
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
Awatar użytkownika
Krystus
Posty: 288
Rejestracja: 19 sie 2015, 12:58
bitewniaki: .

Re: Olsztyńska Liga Blood Bowl - Sezon I

Post autor: Krystus »

Ósmy mecz ligowy Waaaghzburg Ramz za nami!
Strasznie agresywne spotkanie, którym Heroes Of Obituary zemścili się za swoją ostatnią porażkę i to z nawiązką. Mecz w prawdzie zakończył się remisem, ale moich dwóch zawodników otrzymało trwałe kontuzje, a dwóch następnych poległo.

No, teraz pozostaje mi czekać na pozostałe mecze. Ostatnie porażki i spora ilość remisów nie dają mi gwarancji wyjścia z grupy.
Ciekawe jak tabela będzie wyglądała pod koniec czerwca ;)
AVE DOMINUS NOX
Obrazek
ODPOWIEDZ