Moje mazanie

Prezentacja naszych prac, oraz rozmowy techniczne
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Moje mazanie

Post autor: myszopek »

Malowanie jest czadowe.
Co do farb: vallejo rulezzz, nie daj się przekabacić :lol: Jak chcesz rozszerzyć paletę, spokojnie możesz używać zwykłych (nie "air"). Rozcieńcz odrobinę wódą, efekt będzie ten sam.
Co do fot: unikaj białego arkusza jako tła, kiedy fotografujesz ciemne obiekty, bo to "ogłupia" aparat (zwłaszcza prostsze modele) i trudniej mu jest złapać właściwą ekspozycję. Albo tło jest wyjarane, albo obiekt za ciemny.
Norbert N.
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2017, 11:19
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: Moje mazanie

Post autor: Norbert N. »

Dzieki za komentarze i rady :) Co do farb to narazie pobawie sie jeszcze paleta vallejo, ale oczywiscie nia mam zamiaru ograniczac sie tylko do jednego producenta :) Jutro zrobie fotki przy normalniejszym swietle i bez tego bialego tla, bo na zywo jednak raptory sa bardziej zblizone nasyceniem do poprzednich modeli, co nie zmienia faktu ze sa w porownaniu do nich troszke 'przygaszeni' :)
Awatar użytkownika
Pilliquetzal
Posty: 187
Rejestracja: 10 gru 2015, 23:31
bitewniaki: AoS, Hinterlands, Mordheim, Necromunda, KoW

Re: Moje mazanie

Post autor: Pilliquetzal »

Oj kamracie, druh Myszopek dobrze prawi, tylko vallejo- jak gdzieś ponad już 10 lat temu miałem stare cytadelki, te produkowane we Francji jeszcze, to były to dobre farby (a świadczy o nich najlepiej, że dwa kolory jeszcze mam, mają od momentu wyprodukowania ze dwadzieścia parę lat, a nadal są dobre); potem farbki od GW stawały się gorsze i gorsze, ta nowa linia, wydana bodaj 5 lat temu to jedna wielka herezja, zabójstwo i w ogóle (powiadają brandfagottry); a te idiotyczne pudełeczka pożal się boże, wymyślone chyba tylko w celu zwiększenia wysychania farby)- przeszedłem już ze dwa lata temu na vallejo i nie żałuję- pigment jednolity, doskonałe krycie, żadnych problemów, nawet z metalikami czy czerwienią. Model colora teraz używam, przyjaciel co bawi się czasem game colorem i airem od vallejo dał mi nieco pomacać te farbeczki- game color powiela niektóre wady starej palety cytadeli, a co do aira to nie mam żadnych obiekcji, standard pod aerograf.
Stare cytadelki, okej, nowe- koszmar. Słuchaj co Myszopek i kamrat Pilliq powiadają! xd Nie psuj takich ładnych modeli farbami od GW! xd
Support Undeath and report all Sigmarites to your local Mortarch
Norbert N.
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2017, 11:19
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: Moje mazanie

Post autor: Norbert N. »

Coraz bardziej zaczynam miec podobna opinie do Ciebie, nie uzywalem co prawda jeszcze tej podstawowej palety, ale w mojej opinii nawet model air metaliki kryja lepiej niz cytadelki :)

Poprawilem zdjecia, nie wiem ktore tlo lepsze wiec wrzucam na obydwu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I maly bonus tego co uzbieralem od sierpnia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Moje mazanie

Post autor: Jurgen »

Odwieczna dyskusja o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.
Jak wejdziecie na forum modelarskie to tam też jest kupa opowieści w stylu "te stare Vallejo to były farby, teraz to się nie da tym malować - za to te z AK to wypas". I tak o każdym producencie.
Jak ktoś chce sobie sprawdzić jak na prawdę wygląda gówniana farba to polecam Pactrę.

Cytadelki to nie jest może górna półka, ale kolega tu pokazał, że da się nimi pięknie malować modele.
A swoją drogą to większość topowych malarzy z tego co miałem okazję zobaczyć używa farb różnych producentów, bo u jednego ta lepiej kryje, a u drugiego tamta.

Odnosząc sie do fotek - bardzo fajna i klimatyczna kolekcja - gratulacje.
Norbert N.
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2017, 11:19
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: Moje mazanie

Post autor: Norbert N. »

Moj pierwszy ever pojazd malowany aerografem :) Pewnie nie wszystko wyszlo fajnie, ale z casem sie pewnie poprawie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
danyboy
Posty: 1493
Rejestracja: 28 lip 2015, 17:14
Lokalizacja: Olsztyn
bitewniaki: no chyba we wszystko!
Kontakt:

Re: Moje mazanie

Post autor: danyboy »

Naprawdę ekstra to wygląda!
Norbert N.
Posty: 82
Rejestracja: 15 sty 2017, 11:19
bitewniaki: Warhammer 40k

Re: Moje mazanie

Post autor: Norbert N. »

Dzieki, ciesze sie ze sie podoba :) Teraz tak sie zastanawiam jak ja moglem malowac poprzednie czolgi bez aero :P
Ah...zapomnialem dodac ze bronie oczywiscie na magnesach :)
myszopek
Posty: 90
Rejestracja: 09 lut 2017, 9:44
bitewniaki: Gry

Re: Moje mazanie

Post autor: myszopek »

Malowanie fajne, choć na mój gust pojazd jest zbyt sterylny. Ale ja z pancerki wyszedłem, a tam pojazdy są up..ne jak stół w TVN-ie :P
Awatar użytkownika
Jurgen
Posty: 229
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:51
Lokalizacja: Barczewo
bitewniaki: Bolt-Action, Spectre Operation

Re: Moje mazanie

Post autor: Jurgen »

Pędzlem malowałeś jakiś pojazd? Wrzuć fotki dla porównania.
Ten wyszedł bardzo zgrabnie.
ODPOWIEDZ